Premiéra filmu Môj príbeh

V priestoroch bratislavského multikina CINEMA CITY Eurovea sme začiatkom decembra pre Maxic Box Slovakia usporiadali slávnostnú predpremiéru českej romantickej drámy Môj príbeh.

Film natočený podľa námetu knihy Calaway od Zory Castillo rozpráva príbeh o mladej talentovej baletke (Vlastina Svátková), ktorá rezignuje na úspešnú kariéru pre lásku k osudovému mužovi (Saša Rašilov najml.). Ten má však aj svoju odvrátenú tvár, a tak nádejná sólistka v jedinom okamžiku stratí úplne všetko a postupne musí dať šancu nielen novému životu, ale aj znovu objaviť vieru a lásku v samú seba. Oporou v najťažších momentoch života sú jej teta (Vilma Cibulková) s partnerom (Milan Kňažko) a štyri kamarátky (Tereza Kostková, Zuzana Norisová, Nela Boudová, Alžbeta Stanková).

Vlastina SvtkovjpgSlvnostn predpremira filmu Mj prbeh 4jpg

O svoje bezprostredné pocity sa po premietnutí filmu podelila s divákmi jeho hlavná protagonistka, herečka Vlastina Svátková. Novinári, čo tento film doteraz videli, sa rozdeľujú na dva tábory - jeden tábor sú novinári, ktorý pri tomto filme plakali a druhý tábor, konkrétne jedna novinárka povedala, že "toto nie je možné, toto sa nedeje, a keby to nebol skutočný príbeh, povedala by som, že si to niekto vymyslel. " Ja som jej na to odpísala, že vo svete sa dejú omnoho horšie veci ako v tomto filme, len ich nechceme vidieť. Ja osobne som niečo podobné prežila a poznám osobne ženy, ktoré prežili ešte niečo oveľa horšie, a preto si myslím, že je dôležité sa na to pozrieť a nezatvárať pred tým oči," povedala Svátková.

Zuzana Norisová, ktorá vo filme stvárňuje postavu jednej z kamarátok hlavnej hrdinky, na natáčanie dodnes spomína veľmi rada. „V poslednej dobe hrám stále v nejakých babincoch, nejakú kamarátku. Babince sú ale podľa mňa dôležité. Kamošky sú na to, aby si pomáhali, čiže ja som bola veľmi rada, že sme sa takto stretli aj s ostatnými kolegyňami. Bolo to príjemné,“ uviedla. 

Slvnostn predpremira filmu Mj prbehjpgSlvnostn predpremira filmu Mj prbeh 6jpgZuzana Norisov 2jpgZuzana Norisov a Vlastina SvtkovjpgProducentka Pavla Kremerov hereka Vlastina Svtkov a reisrka Hana Hendrychovjpg

Slávnostnej predpremiéry v Bratislave sa zúčastnili aj tvorcovia filmu režisérka Hana Hendrychová, režisér Libor Adam, kameraman Lukáš Hendrych, autorka knižného námetu Zora Castillo či producentky Pavla Krečmerová, Naďa Zímová a Hana Nela Schlaichertová.

Autorom hudby snímky je Petr Malásek, záverečnú skladbu k filmu naspievala Lucie Bílá: https://youtu.be/MORIQ1WXN_M.

Foto: Katarína Haršányová