Pressday k filmu ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK

Na plátna slovenských kín sme s IN & OUT uviedli novú vianočnú romantickú komédiu ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK s výnimočným hereckým obsadením, nakrútenú v očarujúcom zimnom prostredí Vysokých Tatier. Slávnostnej premiére predchádzalo stretnutie novinárov s tvorcami a hereckými predstaviteľmi.

stastnynovyrokfilm-1017jpg

Tvorcovia obsadili do snímky silnú zostavu výrazných osobností českého a slovenského filmového plátna. Hlavné ženské postavy boli napísané priamo pre štvoricu výborných herečiek, Táňu Pauhofovú, Antóniu Liškovú, Zuzanu Norisovú a Gabrielu Marcinkovú. Do tejto základnej zostavy pridali dve veľké herecké legendy, Emíliu Vášáryovú a Jiřího Bartošku. ,,Som veľmi rád, že som mal možnosť s nimi spolupracovať, a zároveň to bola pre mňa veľká výzva, rovnako ako samotný žáner romantickej komédie,“ hovorí režisér Jakub Kroner. Jeho ponuku hrať vo filme prijali aj vynikajúci herci, ako Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Marek Majeský, Jakub Prachař a Petr Vaněk či špeciálni hereckí hostia – držiteľka titulu Najlepšej európskej herečky Alexandra Borbély a obľúbený maďarský herec Ervín Nagy.

stastnynovyrokfilm-1060jpgstastnynovyrokfilm-1006jpgstastnynovyrokfilm-1020jpgstastnynovyrokfilm-1013jpgstastnynovyrokfilm-1038jpgstastnynovyrokfilm-1033jpgstastnynovyrokfilm-1032jpgstastnynovyrokfilm-1029jpgstastnynovyrokfilm-1048jpgstastnynovyrokfilm-1036jpg

Zámerom autorov bolo priniesť divákom zimnú romantickú komédiu, ktorá u nás dlhodobo absentuje. V československej kinematografii mala kedysi veľkú tradíciu a tieto diela sa stali súčasťou „zlatého fondu“ čs. kinematografie. ,,Náš film je poctou starým československým filmom, ktoré dokázali pobaviť celé generácie nielen v čase svojho vzniku, ale aj niekoľko desaťročí po ňom, ale zároveň chceme ponúknuť divákom modernú, absolútne súčasnú verziu tohto žánru,“ vysvetľuje scenáristka Adriana Kronerová.

stastnynovyrokfilm-1061jpg
stastnynovyrokfilm-1037jpgstastnynovyrokfilm-1039jpgstastnynovyrokfilm-1046jpg
Foto: Katarína Haršányová