So ŠŤASTNÝm NOVÝm ROKom sme boli v Karlových Varoch

3, 2, 1... ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK! Zaželal prítomným médiám počas 54. ročníka medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch herec Jiří Bartoška. Prezident festivalu takto netradične, spolu s hereckými kolegami a tvorcami, predstavil v priestoroch Múzea Karlove Vary trailer romantickej vianočnej komédie s rovnomenným názvom.

HML_9382jpg

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK by mal byť poctou starým československým filmom. ,,Dokázali pobaviť celé generácie nielen v čase svojho vzniku, ale aj niekoľko desaťročí po ňom. Zároveň chceme ponúknuť divákom modernú, absolútne súčasnú verziu tohto žánru,“ vysvetľuje autorka a producentka Adriana Kronerová. 

HML_9316jpg

Spolu s režisérom filmu Jakubom Kronerom obsadili do veľkolepého projektu najväčší herecký výkvet českej a slovenskej filmovej scény. ,,Pre mňa je to obrovská česť a skvelá skúsenosť, že som mohol robiť s najlepšími hercami a herečkami z Česka a Slovenska,“ hovorí režisér.

unnamed 2jpg

V snímke ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK, ktorej hlavný dej sa odohráva počas zasneženej zimy vo Vysokých Tatrách, sa predstavia herečky Emília Vášáryová, Táňa Pauhofová, Zuzana Norisová, Gabika Marcinková, Antónia Lišková a Alexandra Borbélyová. Pánske zastúpenie v nej obsadili Tomáš Maštalír, Ján Koleník, Jakub Prachař, Petr Vaňek Marek Majeský či spomínaný prezident filmového festivalu v Karlových Varoch Jiří Bartoška.

Premiéra filmu ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK sa uskutoční v Čechách a na Slovensku v decembri.