Uviedli sme nového Woodyho Allena

Premiéru dlho očakávaného filmu režiséra Woodyho Allena Daždivý deň v New Yorku, ktorú sme zorganizovali v bratislavskom kine Mladosť slávnostne uviedla slovenská herečka Lucia Siposová.

„Zbožňujem jeho filmy, tú kombináciu naivity a romantiky s istou dávkou absurdna a sarkazmu, no najmä veľkého nadhľadu. Má 84 rokov a napísal film o mladých ľuďoch, ktorý je nadčasový, atraktívny, svieži, chytrý, newyorský. Len to tak plynie, prekvapí, nehodnotí, rozosmeje, pohladí. Dobre sa na to pozerá, všetci herci sú presní a New York je to najfotogenickejšie mesto na svete. Ak máte radi Woodyho, budete spokojní, lebo dostanete to, čo od neho čakáte,“
vyjadrila sa na margo režiséra a jeho aktuálneho počinu hviezda seriálu Čierne vdovy.

WA_den_v_NY-1042jpg WA_den_v_NY-1067jpgWA_den_v_NY-1058jpg

Predstavenia romantickej komédie sa zúčastnili aj ďalšie známe tváre. Blogerka roka Janatini, redaktorka Nora Krchňáková, moderátorky Lucia Wirthová či Katka Brychtová. „Filmy Woodyho Allena sú moja srdcovka. Tento sa navyše odohráva v mojom milovanom New Yorku, k tomu skvelé výkony hercov, čo viac si možno priať?“ povedala s nadšením Brychtová, ktorá počas uvedenia snímky sentimentálne spomínala na časy strávené za veľkou mlákou v spoločnosti svojej mamy.

WA_den_v_NY-1029jpg WA_den_v_NY-1009jpg WA_den_v_NY-1022jpg

Moderátorka TV JOJ Lucia Wirthová vyšla z kina taktiež s úsmevom:„Po dlhom čase konečne romantická komédia, ktorá ma naozaj veľmi pobavila. Žiadny lacný humor nečakajte! Veľmi príjemný, sofistikovaný humor Woodyho Allena, skvelé herecké výkony, Timothée Chalamet aj Elle Fanning boli vynikajúci. Milujem New York a jeho atmosféru. Hneď som zatúžila sadnúť do lietadla a prejsť sa uličkami Soho.“

WA_den_v_NY-1025jpg

Moderátorka Soňa Müllerová okrem „Veľkého jablka“ ocenila Allenovo filmárske umenie:„New York ma vždy dostane, rovnako ako aj cynický, suchý a intelektuálny humor Woodyho Allena, na zopár dialógoch som sa schuti zasmiala,“ opísala svoje pocity.

WA_den_v_NY-1028jpg WA_den_v_NY-1006jpg

Daždivý deň v New Yorku je zábavným romantickým príbehom vysokoškolákov Gatsbyho (Timothée Chalamet) a Ashleigh (Elle Fanning) odohrávajúcom sa počas víkendu v New Yorku.

WA_den_v_NY-1020jpgWA_den_v_NY-1064jpgWA_den_v_NY-1071jpgWA_den_v_NY-1035jpg
WA_den_v_NY-1016jpg

WA_den_v_NY-1005jpg